Balsam do ust – jak go wykonać w domu?

Skóra ludzka jest bardzo delikatna, a często potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, by nie była szorstka oraz zniszczona. Usta są wrażliwym miejscem, które wymaga pełnego dopieszczenia. Większość dobrych kosmetyków jest bardzo droga, jednakże sam koszt nie daje pełnej gwarancji, iż dany produkt spełni Nasze wymagania. Właśnie z tego powodu powinniśmy uruchomić domowe laboratorium I wytworzyć własne, ręcznie robione balsamy do ust. Domowy balsam do ust przygotowuje się bardzo łatwo, wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie składniki – praktycznie każdy jest w stanie go zrobić.

Co użyć robiąc balsam do ust w domowym zaciszu?

Jeżeli planujemy stworzyć balsam do ust w domu, którego zadaniem jest nawilżanie, odżywienie, a także ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV, to powinniśmy upewnić się, że na naszej liście zakupów znajdzie się wosk pszczeli, olej kokosowy, masło shea oraz lanolina.

  1. Pierwszy produkt jest odpowiedzialny za zmiękczenie oraz uelastycznienie. Dodatkowo zwiększa jędrność skóry, a także przyśpiesza gojenie się ran. Nie zapomnijmy o szybszej odbudowie. Warto widzieć, że od ilości wosku pszczelego zależeć będzie twardość naszego kosmetyku.
  2. Olej kokosowy również uelastycznia, regeneruje oraz odżywia skórę. Możemy również liczyć na duże nawilżenie. To właśnie on jest odpowiedzialny za natłuszczenie oraz nabłyszczenie.
  3. Kolejnym czynnikiem odpowiedzialnym za regenerację oraz odbudowę zniszczonego naskórka jest masło shea. To właśnie ono zmiękcza skórę I w tym samym czasie chroni ją przed promieniami UV, a także innymi szkodliwymi czynnikami.
  4. Lanolina natomiast skutecznie mocno nawilża oraz chroni przed wysuszeniem skórę. Dodatkowym aspektem jest pomoc w gojeniu się niewielkich ran.

Domowe kosmetyki. Jak zrobić balsam do ust w domowym zaciszu?

Wykonanie takiego balsamu do ust jest bardzo proste. Wystarczy przygotować odpowiedni garnek oraz słoik, a także wagę kuchenną. Kładziemy na niej słoik na 50g produktu ważymy: 10g wosku pszczelego, 10g masła shea oraz 10g lanolini, a także 20g oleju kokosowego. Włóż słoik z produktami do kąpieli wodnej I podgrzej do całkowitego rozpuszczenia się wszystkich składników. Następnie wyjmij słoik z kąpieli wodnej, a po kilku minutach wymieszaj całość spieniaczem do mleka. Odczekaj czas, w którym wszystko całkowicie wystygnie. Domowy balsam do ust w tym momencie jest już gotowy.