Jaką kartę pamięci do aparatu?

Jaką kartę pamięci do aparatu wybrać?

Istnieje tak wiele różnych rodzajów kart pamięci dostępnych dla kamer, że może to być trudne, aby spróbować i podjąć decyzję, który z nich jest najlepszy dla Ciebie. Pierwszym krokiem, oczywiście, jest określenie, jaki typ aparatu masz. Większość aparatów oferuje gniazda kart SD, ale w niektórych przypadkach twój aparat będzie miał inny format.

Ilość zdjęć, które twój aparat może przechowywać jest określana przez pojemność karty pamięci.

Karta pamięci do zdjęć jest niezbędnym elementem aparatu fotograficznego. Pozwala na przechowywanie zdjęć wykonanych za pomocą gadżetu i przesyłanie ich do komputera. Karta może być postrzegana jako miniaturowy dysk twardy i jest przede wszystkim odpowiedzialna za przechowywanie wszelkich danych (w tym zdjęć), które Twój aparat jest w stanie przetworzyć.

Aby wybrać tę właściwą, należy najpierw zorientować się, jakie rodzaje kart są obecnie dostępne na rynku. Następnie trzeba zwrócić uwagę na ich różne zalety i wady, a także zwrócić należytą uwagę na ich ceny.

Lista kart pamięci – informacje

Karta SD:

Najczęściej spotykany typ. Karty SD są małe (około 15×11 mm), więc mogą zajmować niewiele miejsca wewnątrz aparatu. Są też dość tanie i przystępne cenowo, ale największą wadą tego nośnika jest rozmiar – obecnie maksymalna pojemność to 128 GB.

Karta SDHC:

Działa podobnie jak standardowa SD, ale ma większą pojemność (32 GB).

Cena może być nieco wyższa niż przy zakupie standardowej karty SD, ale np. Lexar Professional 600x SDXC UHS-II Card oferuje znacznie szybsze prędkości odczytu/zapisu, co czyni ją idealną do fotografii akcji i nagrywania wideo za pomocą lustrzanek cyfrowych i kamer. Ta karta pamięci ma niesamowitą prędkość zapisu do 300MB/s i jest idealna do szybkiego ciągłego fotografowania i nagrywania wideo 4K UHD.

Możliwe problemy

Rozwiązywanie problemów może być nieco trudniejsze w przypadku kart SD. Najczęstszym problemem, który zgłaszają użytkownicy jest to, że ich karta SD nie działa, mimo że włożyli ją prawidłowo. Jest to często spowodowane problemem z czytnikiem kart, ale może to być również spowodowane przez kabel łączący czytnik z komputerem. Większość problemów z kartami SD można rozwiązać poprzez wyjęcie i ponowne włożenie ich, gdy są podłączone do komputera. Jednakże, jeśli to nadal nie działa, a następnie sprawdzić, czy używasz kompatybilnego czytnika (niektóre komputery są wyposażone we wbudowane czytniki, podczas gdy inne wymagają zewnętrznego urządzenia). Jeśli nadal masz problemy, to użyj innego komputera i innego kabla lub całkowicie wypróbuj inną kartę.