Ojciec chrzestny książka Maria Puzo

Mario Puzo napisał książke pod tytułem Ojciec chrzestny, jak i również Sześć grobów do Monachium. Jego twórczość ma wiele literackich dzieł na swoim koncie. Najbardziej znany Ojciec chrzestny to książka opowiadająca o włoskiej rodzinie, gdzie to krwawe rządy Don Corleone są znane wszędzie. Na piewrszej scenie pokazany jest ślub córki Ojca chrzestnego, tu mają wszyscy prawo przychodzić i prosić o łaskę.

Dlatego też przychodzi z prośbą do Don Corleone chłop, którego córkę doszczętnie zmasakrowałi zwyrodnialcy. Jego córka została pokieleszowana, połamano jej szczękę, była bardzo piękna, a teraz leży potrubowana w szpitalu. Jej zadość uczynienie nie jest realne w świetle prawa, dlatego też chłop prosi o pomoc Dona. Don odmawia zabicia, odmawia pomocy, gdyż ten nigdy nie uważał go, nie uważał za słuszne to co Don czyni. Dlatego też spięcie jakie było przed prośbą zostało wyciągnięte przy tej sprawie.
Po odejściu chłopa, Don karze zabić tych co pokieleszowali dziewczynę.
W czasie wesela pan młody zdDadza córke don Corleone z druchną. Nikt jednak z gości niczego nie podejrzewa.
Dalszą część historii Don Corleone, jest bardzo ciekawa, napięta, cały czas biegnie akcja.

Ludzie don Corleone bezmyślnie rzucają się czasem na pomoc ludziom, którym dzieje się krzywda. Z tego też względu tracą swoje życie i Don ma co raz mniej ludzi u swojego boku.
Głowa konia leży na pościeli jednego z osób, które nie chcą załatwić interesów z Donem, a przytym ma zdolność do wykorzystywania nieletniej dziewczynki. Właściciel konia krzyczy w niebogłosy widząc głowę swojego ulubionego konia i pościel całą we krwi.
Interesy Don Corleone i całej famili nie miały mieć zamieszania wśród kokainy, narkotyków, nie chceli oni zalewać Sycylii narkotykami, a dbali o swoje dobro.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że Ojciec chrzestny to bardzo ciekawa ksiażka, która dużo uczy, pokazuje, jak można całe życie się dorabiac. Na koniec życia staje się Don Corleone starym dziadkiem, który umiera wśród winorośli na zawał.