Bez tego nie ruszam się z domu!

Every Day Carry

EDC, czyli Every Day Carry to coś, co posiada każdy z nas. Na pewno zawsze przed wyjściem z domu sprawdzasz, czy masz przy sobie rzeczy, które są ci najbardziej potrzebne w ciągu dnia. Każdy ma swój własny zestaw, który składa się z różnych przedmiotów.

Co warto mieć przy sobie?

Oczywiście w każdym przypadku zestaw EDC oznacza coś innego. Zależy to od twoich cech indywidualnych, trybu życia i potrzeb. Każdy zestaw to również różna ilość rzeczy. Niektórzy do jego przechowywania potrzebują jedynie kieszeni, inni nie wyjdą z domu, dopóki nie spakują do plecaka tego, co im potrzebne. Na liście mogą się znaleźć różne rzeczy, najczęściej są to chusteczki, klucze, portfel. Palacze dbają o to, aby zabrać ze sobą papierosy i zapalniczkę, albo zapałki. Zawartość takiego zestawu może więc być bardzo różna. Co warto mimo tego mieć zawsze przy sobie? Oto lista:

  1. Portfel – niektórzy uważają, że nie jest potrzebny, jednak dla wielu to niezbędna rzecz. W portfelu można przecież schować karty, dowód czy prawo jazdy, a te przedmioty warto mieć przy sobie.
  2. Klucze – nawet jeśli mieszkasz z kimś, kto dosłownie całe dnie spędza w domu, warto zawsze mieć przy sobie klucze. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz co się zdarzy, warto więc się zabezpieczyć i mieć klucze zawsze przy sobie.
  3. Telefon – o tym chyba nie zapomina nikt. W dzisiejszych czasach telefon jest bardzo ważny, można mieć w nim dosłownie wszystko. Warto mieć go przy sobie, ponieważ w nagłych sytuacjach może zaistnieć potrzeba wezwania karetki, policji czy innych służb.
  4. Drobiazgi – kartka, długopis, chusteczki – każdy z nas ich potrzebuje.

Podsumowanie

Każdy z nas ma swój zestaw przedmiotów, bez których nie opuszcza domu. To co znajduje się na liście, jest sprawą bardzo indywidualną. Twoje potrzeby są tutaj najważniejsze, ale warto mieć przy sobie przedmioty, które zwiększą poziom komfortu i bezpieczeństwa. Warto skompletować swój zestaw EDC w taki sposób, aby był on jak najbardziej użyteczny.