Keratyna – sposób na proste włosy

Sposób na proste włosy

Wiele posiadaczek włosów falowanych albo kręconych pragnie zmiany. Najczęściej tą zmianą mają być proste włosy. Najlepszym sposobem na długotrwały efekt jest keratynowe prostowanie włosów. Dzięki niemu nie ma potrzeby regularnego stosowania prostownicy, włosy więc nie łamią się i są zdrowsze. Poza tym taki zabieg niweluje również puszenie i sprawia, że włosy są gładkie i miłe w dotyku.Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów? Odpowiedź znajdziesz w kolejnym fragmencie niniejszego artykułu.

Keratynowe prostowanie włosów – terapia włosów

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywana jest keratyna, czyli białko będące jednym z głównych budulców włosa. Podczas zabiegu jest ona aplikowana do środka włosa, uzupełniając powstałe ubytki. To prowadzi do wygładzenia włosów, które pozostają proste i lśniące nawet do 6 miesięcy.
Taki zabieg jest oferowany w większości salonów fryzjerskich. Podczas jego wykonywania nie używa się żadnych substancji, które mogą być szkodliwe dla włosów albo człowieka. Do wprowadzenia keratyny we wnętrze włosa wykorzystywana jest wysoka temperatura. To właśnie sekret keratynowego prostowania włosów.
Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, warto stosować odpowiednie produkty do mycia i pielęgnacji włosów. Szampon nie powinien zawierać SLS, a odżywki muszą mieć w swoim składzie keratynę. Po wykonaniu zabiegu należy zrezygnować w mycia włosów na około 48 godzin, aby działanie keratyny mogło być jak najbardziej wzmocnione.

Podsumowanie

Wiele pań marzy o prostych i gładkich włosach. Dla posiadaczek loków i fal najlepszym sposobem na osiągnięcie prostych włosów będzie keratynowe prostowanie. Do jego wykonania wykorzystuje się bezpieczną keratynę oraz wysoką temperaturę. Efekt może utrzymać się nawet do pół roku, warto jednak zadbać o odpowiednią pielęgnację. W szamponie nie powinno być SLS, stosowane odżywki muszą natomiast zawierać keratynę.