Terapia u psychologa

Zdrowie psychiczne często jest bagatelizowane na rzecz chorób i urazów, które widoczne są na pierwszy rzut oka i sprawiają nieznośny ból fizyczny. Jest to bardzo często popełniany błąd, a szereg kampanii i nagłaśnianie problemu depresji na całym świecie sprawia, że choroby psychiczne oraz na tle nerwowym stają się przedmiotami publicznych dyskusji. Trudne czasy, które rozpoczęły się dla wielu wraz z wybuchem pandemii, sprzyjają rozwojowi stanów lękowych, chorób na tle nerwowym i depresji. Ale wielu ludzi zmagało się z tego typu demonami już wcześniej, często będąc uznawanymi za osoby zdrowe i zdolne do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie czy pracy zarobkowej. Nie jest to takie proste, jak może się wydawać osobom zdrowym. Problemy psychologiczne bardzo często rzutują na ogólne samopoczucie, a silne napady nerwicy skutkują bardzo dokuczliwymi objawami, mogącymi znacząco wpłynąć na komfort i jakość życia.

Terapia u psychologa

Psycholog to osoba, której zadaniem jest przeprowadzenie wnikliwej rozmowy, z której zarówno on, jaki i pacjent, dowiedzą się, co jest przyczyną problemów pacjenta. Często nieprzepracowane problemy z dzieciństwa, nieszczęśliwego związku lub związane z bolesną stratą bliskiej osoby mają wpływ na nasze życie tu i teraz. Dzięki rozmowie z psychologiem człowiek szukający dla siebie pomocy, może razem z lekarzem określić swoje problemy, obawy i lęki, a także znaleźć ich źródło i nauczyć sobie z nimi radzić. Często psycholog jest pierwszą osobą, której zwierzamy się z pewnych spraw, a świeże i obiektywne spojrzenie osoby trzeciej na dany problem, pomaga nam nabrać emocjonalnego dystansu do problemu. Zanim więc zdecydujemy się na leczenie psychiatryczne i silną farmakologię, która nie zawsze dobrze wpływa na nasze samopoczucie, warto zwrócić się po pomoc psychologiczną, dzięki której razem ze specjalistą rozwiążemy część naszych problemów za pomocą rozmowy. Specjalista pomoże nam nie tylko z bieżącymi problemami, ale również nauczy nas radzenia sobie w określonych sytuacjach w przyszłości.

W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch – to powiedzenie ma rację bytu również, kiedy odwrócimy kolejność. Zdrowy duch i psychika, to zdrowe ciało. Wiele osób, które cierpią na najróżniejsze odmiany nerwicy, bardzo często zmagają się z bolesnymi objawami tych chorób. Najczęstszym objawem nerwicy są silne bóle żołądka i pleców, a także nerwobóle usytuowane między łopatkami. Osoby, których żołądek źle znosi nerwy borykają się również z częstymi biegunkami albo zatwardzeniami, a niejednokrotnie z nudnościami i wymiotami. U innych napady lęku albo nerwicy objawiają się migrenowymi bólami głowy albo problemami sercowymi. Często okazuje się, że dolegliwości leczone u psychologa objawiają się w bolesny i dokuczliwy sposób, a objawy te niejednokrotnie mylone są z poważniejszymi chorobami i faktycznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Dlatego warto dbać nie tylko o swoje ciało, ale również o swój umysł. Jeśli i jedno i drugie jest zadbane, możemy cieszyć się pełnią zdrowia.