Sposoby reklamowania produktów w sklepach

W dzisiejszych czasach mamy wolny rynek, dzięki czemu możemy jeżeli idziemy do sklepu i interesuje nas jakiś produkt, możemy wybierać z wielu ofert różnych marek. Producent danego przedmiotu, aby utrzymać swój biznes musi wymyślać sposób jak zachęcić nas do kupienia akurat jego produktu. Z pomocą przychodzi reklama . Sprawdźmy więc jakie są formy reklamy możemy spotkać na sklepach.

Reklama wizualna

Bardzo często w sklepach możemy spotkać stojaki reklamowe . Są to zazwyczaj bardzo dobrze rozpoznawalne powierzchnie reklamowe, których zadaniem jest przyciągnięcie naszego wzroku. Ich wielkość jest dobierana indywidualnie, ale zazwyczaj ich wysokość musi znajdować się na poziomie naszych oczu. Ważnym elementem każdego stojaka jest tego materiał, który musi zapewnić trwałość i odporność na ewentualne uderzenia. Znakomicie do tego nadaje się poliwęglan, który jednocześnie jest przezroczysty niczym szkło. Wykorzystując tą właściwość, można całą powierzchnię stojaka okleić na przykład reklamową folią. Można również wykonać stojaki metalowe , w przypadku kiedy chcemy na nim umieścić ciężki reklamowany przez nas przedmiot.

Kolejnym rekwizytem, który może się przydać jest na pewno regał reklamowy. Bardzo często możemy w sklepach spotkać regały na, których ustawione są proponowane przez producenta przedmioty. Ich wielkość jest dostosowywana indywidualnie, a kształt może mieć związek z produktem. Często też po prostu wykonuje się oklejanie całych regałów, aby poprawić ich wygląd.

Poczęstunek w sklepie

Innym ciekawym sposobem na podniesienie popularności naszego produktu jest poczęstunek klientów sklepu. Najczęściej dana firma zatrudnia osobę, która chodząc po sklepie ma za zadanie częstować klientów próbką swojego produktu ( jeżeli chodzi o jedzenie ). Czasami firma kiedy chce podejść w sposób bardziej profesjonalny, instaluje w dogodnym miejscu ( tam gdzie znajduje się produkt na regale ) specjalną stację, gdzie na żywo można przygotować proponowane przez producenta jedzenie. Jest to bardzo dobry sposób na skuteczne zachęcenia do kupienia przez klienta świeżo przygotowanych produktów takich jak na przykład soki lub szybkie ciepłe dania.

Promocje

Jedną z najskuteczniejszych form reklamy jest promocja. Bardzo często producent sugeruje cenę swojego produktu na opakowaniu, która jest niższa jak u konkurencji. Innym sposobem jest dodanie drugiego opakowania za darmo lub zwiększenie objętości opakowania za tą samą cenę. Najbardziej kreatywne firmy dodają do swoich produktów drobne upominki. Najtrafniejsze są te, które mają związek z rodzajem danego produktu na przykład dodanie jako upominku soku do napoju alkoholowego.

Podsumowanie

Jak widać istnieje wiele form reklamy, które możemy spotkać w każdym sklepie. Czasem producent chce nakłonić nas do czegoś co nie jest nam potrzebne. Warto jest więc mieć oczy szeroko otwarte i nie dać się zwieźć kolorowym obrazkom lub uśmiechom pięknej młodej dziewczyny, która chce nas tylko czymś poczęstować.