Typowe błędy w projektowaniu stron internetowych, których należy unikać.

Nie jest tajemnicą, że strona internetowa jest kręgosłupem każdego biznesu. Jeśli chcesz, aby Twoja firma odniosła sukces w erze COVID-19, musisz mieć dobrze zaprojektowaną stronę internetową. Ponieważ ze względu na dystans społeczny coraz więcej potencjalnych klientów poszukuje informacji za pośrednictwem strony internetowej firmy.

Dobrze zaprojektowana strona internetowa może pomóc w rozwoju Twojej firmy, ponieważ bezbłędny projekt wywiera ogromne wrażenie na potencjalnych klientach, skłaniając ich do podjęcia pożądanego działania. Jednak typowe błędy w projektowaniu stron internetowych mogą szybko zniweczyć nawet twoje najlepsze wysiłki. I podczas gdy słyszysz dużo o tym, co zrobić, gdy projektujesz swoją witrynę. Ale czy wiesz, czego nie robić?

Cóż, aby dać Ci przewagę, przedstawiliśmy kilka punktów na temat tego, czego unikać w projektowaniu stron internetowych, które szkodzą wielu firmom. Unikaj ich podczas projektowania witryny, a powinieneś odnieść większy sukces w konwersji odwiedzających.

Co to jest projektowanie stron internetowych i dlaczego jest ważne?

Zanim szczegółowo omówimy te typowe błędy w projektowaniu stron internetowych, ważne jest, aby zrozumieć, na czym polega projektowanie stron internetowych. Projektowanie stron internetowych to proces iteracyjnego opracowywania strategii, konceptualizacji i dostarczania informacji oraz ogólnej funkcjonalności biznesowej w estetycznym układzie.

Wizualne komponenty projektowania stron internetowych obejmują treść tekstową, obrazy, film, kolory, czcionki, różne elementy i kształty, takie jak przyciski, formularze, ikony, odstępy między tymi elementami oraz sam układ.

Funkcjonalność projektowania obejmuje szybkość witryny, nawigację, animację, wrażenia użytkownika, interakcję z użytkownikiem, ogólną architekturę techniczną witryny, SEO, wiele przeglądarek, wiele platform, spójność projektu na różnych urządzeniach i responsywność.

Teraz, gdy omówiliśmy projektowanie stron internetowych i dlaczego jest to tak ważne, nadszedł czas, aby zrozumieć typowe błędy w projektowaniu stron internetowych, których projektanci i programiści muszą unikać w 2021 roku.

Rezygnacja z podejścia projektowo-myślącego przed wdrożeniem.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez większość projektantów w projektowaniu stron internetowych jest to, że nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest myślenie projektowe i rysowanie układu na papierze. Projektanci często mają tendencję do „zakładania pewnych rzeczy” o użytkownikach, zamiast przeprowadzać szeroko zakrojone „badania użytkowników”, aby zrozumieć potrzeby użytkowników. Ale to nie jest właściwy sposób na projektowanie stron internetowych.

Zrozumienie podejścia projektowego jest kluczem do projektowania uzależniających doświadczeń dla użytkowników. Nie jestem pewien, czym jest myślenie projektowe – cóż, jest to proces, który rozumie i identyfikuje potrzeby i motywacje klientów. To sposób myślenia o empatii wobec klientów, wyszczególnianie ich problemów i budowanie rozwiązań, które je rozwiążą.

Podejście design thinking umożliwia projektantom określenie celów, zakresu projektu, budowanie funkcji biznesowych, zrozumienie wymagań użytkownika, możliwości technologicznych, wykonalności rozwiązania i skuteczności. Wszystko to pomaga projektantom gromadzić punkty danych, aby opracować odpowiednie mapy witryn i makiety przed przejściem do oprogramowania do projektowania.

Pamiętaj – jeśli nie zrozumiesz swoich klientów, nie będziesz w stanie zaprojektować dla nich dobrych stron internetowych. Bądź więc empatyczny i przeprowadzaj badania użytkowników, aby zrozumieć, na czym zależy Twoim klientom.

Brak priorytetów siatek i kolumn.

Wszyscy wiemy, że świat projektowania stron internetowych zmienia się w zadziwiającym tempie i Ty też musisz się zmieniać. Jednak niektórzy projektanci wciąż ograniczają się do tworzenia projektów w stary sposób, tj. organizując zawartość tylko za pomocą flexbox, float, breakpoints itp., i przeoczają znaczenie siatek CSS i przewodników w tworzeniu responsywnych, dobrze zaprojektowanych projektów stron internetowych. Z drugiej strony, wielu młodszych programistów ma błędne przekonanie, że flexbox i pływaki są martwe. To nieporozumienie. Siatki CSS, flexbox, floaty i punkty przerwania są ważne z punktu widzenia projektanta stron internetowych, a używanie ich we właściwy sposób może pomóc w uniknięciu wszystkich błędów w projektowaniu stron internetowych związanych z siatką i kolumnami.

Korzystając z technologii CSS, projektanci mogą zapewnić bezproblemową obsługę, w której treść jest automatycznie segmentowana i wyrównywana za pomocą wierszy i kolumn. Grid-template-columns, minmax, autofit właściwości CSS eliminują potrzebę używania punktów przerwania zapytań o media, ale używanie obszarów szablonu siatki wymaga użycia punktów przerwania.

Jednym z błędów w projektowaniu stron internetowych związanych z siatką CSS, które popełnia większość projektantów, jest mylenie z liczbami CSS. Projektując dla frameworków CSS, takich jak bootstrap, liczymy liczbę kolumn w rzędzie, zwykle 12, ale w systemie grid liczymy linie lub stosy. W systemie siatkowym przejście od linii 1 do 7 jest podobne do rozpięcia 6 kolumn.

Nie strategowanie estetyki hierarchicznej.

Innym błędem w projektowaniu stron internetowych, którego większość projektantów musi unikać, jest brak strategii dotyczącej wizualnej hierarchii treści, w tym CTA. Dobrze opracowane ścieżki użytkownika można skutecznie wdrożyć, projektując wydajne hierarchie wizualne. Można to osiągnąć za pomocą atrakcyjnych słów, kolorów, obrazów i małych animacji. Odstępy między tymi elementami i ich wielkość również mogą być bardzo istotne w zwiększaniu zaangażowania użytkowników. Pomyłka oznacza mniejszą interakcję z użytkownikiem i może zaszkodzić rentowności Twojej firmy.

Brak priorytetu dla intuicyjnej nawigacji i dostępności.

Pominięcie kluczowego etapu burzy mózgów, mapy witryny i tworzenia szkieletów jest podstawą kilku błędów w projektowaniu stron internetowych. Jednym z najbardziej widocznych jest źle skonfigurowane menu i układ nawigacji. Niewłaściwa struktura nawigacyjna może odstraszyć odwiedzających Twoją witrynę, ponieważ przewijanie witryn o losowej strukturze jest uciążliwe. Załóżmy, że projektujesz witrynę z mnóstwem stron, wtedy warto pogrupować je w kategorie i uporządkować hierarchicznie, aby umożliwić użytkownikom intuicyjne poruszanie się po witrynie.