Jak znaleźć dobry kredyt?

Czasem we względu na trudną sytuację finansową jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia kredytu. Na rynku możemy znaleźć bardzo dużo ofert różnych banków oraz firm zajmujących się udzielaniem pożyczek. Bardzo często spotykamy się z trudnymi definicjami znajdującymi się ofercie kredytu, których brak znajomości może mieć dla nas przykre finansowe konsekwencje. Warto więc mieć podstawową wiedzę z zakresu pożyczek i wiedzieć jak znaleźć dobrą ofertę. Poszukiwana najkorzystniejszej oferty możemy rozpocząć sami lub zgłosić się o pomoc do profesjonalisty. Poniżej, krótki opis każdej metody.

Poszukiwane kredytu na własną rękę

Możemy sami zająć się poszukiwaniem kredytu – wiele ofert znajdziemy w sieci. Bardzo pomocnym narzędziem w tym celu jest kalkulator kredytowy . Aby z niego skorzystać na początku musimy uzupełnić kilka danych. Przede wszystkim należy podać kwotę jaką chcemy pożyczyć oraz okres spłaty. Na podstawie tych informacji kalkulator powinien wyświetlić nam kilka ofert banku który spełnia nasze wymagania. Pamiętajmy, że są to tylko wstępne propozycje, które jednak będą nie powinny znacznie różnić się od finalnej umowy. Oferty powinny zawierać kilka informacji, które musimy dokładnie przeanalizować. Przede wszystkim podane zostanie oprocentowanie naszego kredytu. Jest to wartość od której naliczeń są odsetki od kapitału, jest to główny czynnik który ma wpływ na wielkość kwoty całkowitej do spłaty. Poza tym można się jeszcze dowiedzieć jaki są dodatkowe koszty kredytu takie jak na przykład prowizja banku. Parametrem, który dokładnie określa wszystkie opłaty kredytowe jest rzeczywista roczna stopa procentowa ( RRSO ). Im większy procent RRSO tym większa będzie kwota całkowita do spłaty czyli kapitał z odsetkami z uwzględnieniem kosztów dodatkowych. W sieci znajdziemy jeszcze jedno godne uwagi narzędzie kalkulator RRSO , który wyliczy nam ten parametr po wprowadzeniu wszystkich dodatkowych kosztów. Dzięki temu możemy w łatwy sposób porównać opłacalność każdej z ofert kredytu.

Poszukiwanie kredytu we współpracy z doradcą finansowym

Kredyty gotówkowe nie dla każdego są proste i oczywiste. Jeżeli nie czujemy się silni w tym temacie to możemy skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Po umówieniu się na wizytę i krótkim wywiadzie, gdzie podamy informację na temat naszej pożyczki, dostaniemy kilka propozycji kredytowych. W gotowym zestawieniu będziemy mogli porównać na przykład kwotę całkowitą do spłaty wraz z prowizjami i opłatami dodatkowymi. Kiedy mamy pewność, że w przyszłości będziemy mogli nadpłacić kredyt lub szybciej całkowicie go spłacić, warto porównać opłaty banku w przypadku takich operacji. Bardzo dobrą informacją jest to, że porady doradców finansowych często są bezpłatne. Ich wynagrodzenie pokrywa bank w którym zdecydujemy się wziąć kredyt. Czasami oznacza to, że doradca może sugerować nam pożyczkę w tym banku w którym ma największą prowizję. Warto więc po otrzymaniu ofert spokojnie je przeanalizować i porównać.