A gdy strzeli guma

Wyobraź sobie, że wybierasz się z rodziną na długo oczekiwane wakacje. Cały rok ciężko harowałeś, Twój szef był nieznośny, a współpracownicy – jak na złość – zasypywali media społecznościowe zdjęciami z egzotycznych wojaży. Basta, dość tego, w końcu to Ci się należy! Bierzesz urlop, oświadczasz rodzinie, że macie plany na wakacje i w ten oto sposób zaczynasz przeglądać oferty biur podróży. Za granicą za daleko, za drogo. Chcesz odpocząć, ale nie chcesz wypłukać się ze wszystkich oszczędności. Wybór pada więc na Polskę. Postanawiasz, że razem z rodziną wyciszycie się w górach.

Uważasz się za doskonałego kierowcę, więc za środek lokomocji wybierasz swój samochód. Twoje dobre, wysłużone autko, które dzielnie Ci towarzyszy podczas jazdy do pracy, wysłuchując Twoich frustracji, żali, nadziei.

Jesteście spakowani, jedną nogą stoisz już na Orlej Perci, wyjeżdżasz poza Warszawę. Humory jak na razie dopisują wszystkim. Omijasz autostradę, ona jest dla frajerów, prawdziwe asy wybierają nieco dłuższe, ale darmowe trasy. No i w takiej trasie, w środku szczerego pola, nagle auto umiera.

Na ratunek

Na szczęście, żyjemy w czasach, gdzie nawet dzieci posiadają telefony komórkowe z dostępem do internetu. Jest to sytuacja o niebo lepsza, niż kilka dekad temu, gdy w podobnej sytuacji trzeba było szukać najbliższego domostwa, w którym znajdzie się życzliwa dusza chcąca nam pomóc, czy mechanika, który nie postanowi zarobić sobie trochę na obcym. Z pomocą przychodzą Ci wszystkie firmy świadczące usługi typu car assistance. Nie musisz już liczyć na łaskę obcych ludzi, w razie potrzeby, po Twój wóz przyjedzie laweta, a jako że transport samochodów dla firm tego typu to chleb powszedni, nie musisz martwić się, że jakiś amator jeszcze gorzej uszkodzi Twoją własność przez nieodpowiednie podejście do tematu.

Jak trwoga, to na hol

Pomoc drogowa to w dzisiejszych czasach naprawdę szerokie pojęcie obejmujące zakres rozmaitych usług. W zależności od zaplecza technicznego i ludzkiego, usługodawcy mogą mieć zróżnicowane „menu”.

Najczęściej świadczone usługi, to między innymi: transport aut na lawecie, holowanie pojazdów, zmiana kół lub przetransportowanie do najbliższej wulkanizacji czy mechanika, dowóz paliwa do dowolnego miejsca, czy nawet wyciąganie aut z rowów. Widzisz zatem, że niezależnie od rodzaju sytuacji, która Cie zaskoczy – nie jesteś pozostawiony samemu sobie, a Twoje wakacje wciąż da się odratować. Być może nie wyrobisz się na stok pierwszego dnia, ale przynajmniej będziesz mógł być spokojny o samochód, który – dzięki pomocy zaprzyjaźnionej firmy świadczącej usługi pomocy drogowej – zostawiłeś u pobliskiego mechanika, dojeżdżając taksówką do swojego hotelu.

Pamiętaj, że przy każdej podróży, bardzo istotną rzeczą jest pakiet ubezpieczenia obejmujący NNW. Niekiedy ekstremalne sytuacje na drodze potrafią odbić się na naszym zdrowiu, tak samo, jak brawurowa jazda na stoku. Ważne jest, by nasz ubezpieczyciel był zobligowany do udzielenia nam pomocy według zasad, które są jasne opisane w regulaminie.