Na zrzucenie zbędnych kilogramów trzeba mieć plan!

Ilekroć myślisz o diecie to zaczynasz wpadać w złe samopoczucie, bo jeszcze nigdy nie udało Ci się wytrzymać dłużej niż tydzień? Zamiast znów próbować z kolejnym jadłospisem z internetu warto rozważyć skonstruowanie planu działania. Do procesu odchudzania najlepiej podejść zadaniowo. Wyznaczyć sobie cele, określić na jakim etapie jest się w dniu zero i co jakiś czas dokumentować postępy. Tylko przemyślane działania dadzą ostatecznie efekt i sprawią, że na przykład za rok będziesz cieszyć się świetną sylwetką.

Wielu specjalistów zachęca, aby na początek określić swój wskaźnik masy ciała.

Obliczanie BMI jest proste, ponieważ polega na podzieleniu masy ciała (w kg) na ilość metrów wysokości danego człowieka do kwadratu. Oczywiście w dzisiejszych czasach, kiedy nowoczesna technologia jest w stanie zrobić za nas niemalże wszystko to obliczanie wskaźnika masy ciała też jest już zautomatyzowane i na stronach internetowych są ogólnodostępne i darmowe kalkulatory, które dodatkowo uwzględniają w wynikach płeć. Kiedy dowiesz się już jakie masz BMI to śmiało możesz zacząć planować dalsze kroki procesu chudnięcia.

Zmiana nawyków żywieniowych to pierwszy krok do zdrowia.

Jeśli ułożone przez specjalistów diety Cię przerażają, czujesz się na nich cały czas głodna, alb jesz produkty, których nie lubisz to zacznij od mniej drastycznych środków. Odstaw cukier, słodycze i niezdrowe przekąski. To zmniejszy ilość kalorii dostarczanych Twojemu ciału nawet o 50% dziennie. Jedna tabliczka czekolady, którą większość z nas potrafi zjeść w ciągu kilku godzin zawiera ponad 500 kalorii, czyli równowartość pożywnego obiadu! Oprócz tego wycofaj wszystkie słodzone napoje. Po co dokładać sobie kalorii w płynach skoro można pić wodę, która w ogóle nie jest kaloryczna.

Plan zrzucenia zbędnych kilogramów musi zawierać aktywność fizyczną.

Bez dwóch zdań bez ćwiczeń nie osiągniesz efektów tak szybko jak tego oczekujesz. Nawet minimalna ilość ruchu, ale dostarczana ciału codziennie sprawi, że polepszy się wydolność organizmu i można za jakiś czas pokusić się o regularne uprawianie jakiegoś sportu np. biegania.