Plusy i minusy narożnika z ekoskóry

Narożnik jest świetnym rozwiązaniem do małych i dużych salonów oraz pokoi gościnnych. Jest to komfortowy, przestronny mebel, który zastępuje tradycyjną sofę oraz sąsiadujący z nią zestaw foteli, a jednocześnie podkreśla nowoczesny charakter twojego domu. Narożnik do salonu może być tapicerowany skórą, ekoskórą lub tkaniną.

Siedziska tapicerowane ekoskórą są znane i cenione wśród klientów. Derma, zwana też skajem lub skórą ekologiczną to stosunkowo niedrogi, a zarazem elegancki i łatwy w utrzymaniu materiał. Wiele osób wybiera ekoskórę po to, by chronić środowisko naturalne i nie narażać zwierząt na cierpienie.

Zalety ekoskóry

Najbardziej cenionym atutem narożników do salonu obitych skórą ekologiczną jest fakt, że są one dostępne w niemal każdym sklepie meblowym, stacjonarnym i internetowym. Są one też odporne na ścieranie, wgniecenia i zabrudzenia. W przeciwieństwie do ich skórzanych odpowiedników, nie wymagają nakładów finansowych w przypadku trudnych plam, wystarczy je czyścić wilgotną gąbką lub miękką bawełnianą szmatką.

Wiele osób wybiera produkty z ekoskóry ze względu na atrakcyjną cenę, która idzie w parze z nietuzinkowym wyglądem mebla. Narożniki ze sztucznej skóry często też do złudzenia przypominają skórę naturalną – a ta nieodmiennie od lat kojarzy się z prestiżem i luksusem.

Narożnik z ekoskóry – wady

Skóra ekologiczna, mimo korzystnej ceny i wielu zróżnicowanych form, ma pewne wady, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie narożnika do salonu. Ten sztuczny materiał nagrzewa się o wiele szybciej niż skóra naturalna, co może wywoływać uczucie dyskomfortu podczas wielogodzinnych spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół.

Dłuższe siedzenie na tapicerowanej ekoskórą narożniku sprawia, że skóra nie oddycha i poci się, a to z kolei może powodować pojawianie się nieestetycznych, ale łatwych do usunięcia plam z charakterystyczną, wąską obwódką. Jeśli wahasz się, jaki narożnik wybrać oraz jakie elementy wziąć pod uwagę wybierając meble do salonu, sprawdź porady ekspertów na blogu pasjonatów meble.pl.