Uroczystość w stylu romantycznym

Wiele par, które dopiero co się zaręczyły zastanawia się nad tym jaki motyw przewodni powinien dominować na ich weselu. Najczęściej wybierany jest styl romantyczny, który idealnie sprawdza się w tym wyjątkowym dniu. Bez wątpienia ma on swój niezastąpiony urok, który sprawi, że ten dzień będzie magiczny oraz zapamiętany na długo nie tylko przez parę młodą, ale również gości. Warto dowiedzieć się o czym należy pamiętać, aby osiągnąć oczekiwany efekt.

Dobór idealnej sukienki

Styl romantyczny wymaga odpowiedniej sukni ślubnej. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się wszelkie zwiewne kreacje. Jej krój powinien być kwestią indywidualną dopasowaną do preferencji panny młodej. Najczęściej wybierane są jednak sukienki o lejącym się, ale gęstym dołem. Dobrze sprawdzą się w tym wypadku zarówno delikatne koronkowe zdobienia, jak i całkowicie gładkie materiały. Można też rozważyć odejście od bieli na rzecz delikatnego beżu lub różu.

Scenografia

Romantyczne wesele bez wątpienia można zorganizować w każdym miejscu. Atmosferę tworzą bowiem przede wszystkim wykorzystywane dodatki. Bez względu więc na to czy ma ono odbyć się w zamkniętym pomieszczeniu czy na otwartej przestrzeni warto pamiętać o kilku elementach, które stworzą odpowiedni nastrój. Istotne są bowiem w tym przypadku kwiaty, których nie da się umieścić za dużo. Pięknie ozdabiają one otoczenie tworząc naturalny wystrój. Drugim elementem, o którym należy pamiętać są świece, które sprawią, że nastrój będzie bardziej kameralny oraz tajemniczy. Poza tym, te dwa elementy sprawiają, że zdjęcia wychodzą przepiękne, dzięki czemu mamy pamiątkę na lata. Warto wykorzystywać również lejące się materiały, na przykład na stoły lub do ozdób. Posiadamy szczególnie dużo możliwości zwłaszcza w przypadku gdy nasza uroczystość ma odbywać się w plenerze. Dzięki temu możemy przyozdobić drzewa świecącymi lampkami lub zawiesić na nich zwiewne materiały. Taki wystrój nie musi więc wiele nas kosztować, a osiągnięty efekt bez wątpienia jest spektakularny. Powinniśmy przy tym zadbać również o to, aby ślub odbył się w podobnej aranżacji. Surowe wnętrze kościoła możemy z powodzeniem udekorować kwiatami, a dodatkowo wzdłuż ławek ustawić lampiony. Styl zarówno podczas samej ceremonii jak i późniejszego wesela powinien tworzyć jedną spójną całość. Romantyczne wesele najczęściej jest kojarzone jest z wiosną lub latem, ale z powodzeniem możemy zorganizować je również zimą. Wykorzystanie w tym przypadku ciepłego światła pochodzącego od świec oraz świeżych kwiatów sprawi, że atmosfera będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Przy planowaniu wystroju sali należy jednak pamiętać o tym, że to para młoda oraz miłość między nimi jest najważniejsza, więc to do nich powinny należeć wszystkie decyzje. Jest to bez wątpienia wyjątkowy dzień, który powinien być z ich perspektywy idealny. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby popuścić wodze fantazji w przypadku dekoracji i połączyć różne style. Warto w tym przypadku kierować się własną intuicją oraz poczuciem estetyki.